piątek, 9 października 2015

#jak #być #w #formie #cały #rok :)

11 przykazań do zmiany swoich nawyków na zdrowsze! :)

1. Woda, woda, woda jeszcze raz woda:) Odstawiamy gazowane napoje, soki oraz wszystkie kolorowe bąbelkowe pełne cukru wynalazki na rzecz picia około 2 litrów wody dziennie. Będzie to duży krok do lepszej sylwetki, ale także do nawilżenia skóry od środka co pozwoli nam opóźnić proces pojawiania się zmarszczek, czego chcieć więcej?

2. Zamiana produktów 'białych' na 'ciemne', co za tym idzie? Zamiast jasnego pieczywa-ciemne, zmiana zwykłego makaronu pełnoziarnisty, ryż biały zastępujemy brązowym:)

3. Ograniczenie cukrów! Kiedy mamy chęć na coś słodkiego szukamy w internecie zdrowych zamienników. Ja uwielbiam jogurt naturalny z bananem, łyżeczką cynamonu oraz rodzynkami. Polecam również ciasteczka owsiane.

4. Nigdy nie zapominaj o porządnym śniadaniu, spożywamy je do 30 minut po obudzeniu.

5. Regularność posiłków to ogromny krok na przód:) Zjadamy 5-6 małych porcji dziennie o tych samych porach. Jeżeli nie masz czasu przygotowywać ich w ciągu dnia, możesz przyrządzać posiłki wieczorem i wkładać do pudełeczek!

6. Ruch to zdrowie! Na początek odpalamy filmiki z youtube i ćwiczymy! Polecam treningi z Shaunem T. Są krótkie, bo trwają około 30 minut, a dają popalić i przede wszystkim widać po nich efekty. Tutaj jest bardzo przejrzyście rozpisany program, który możecie zacząć na początek. http://mamawbiegu.pl/focus-t25-faza-alpha/

7. Starajcie się jeść warzywa do każdego posiłku i przynajmniej jedną porcje owoców dziennie do godziny 14 na przykład na drugie śniadanie!

8. Zamiast smażyć potrawy, przestawiamy się na gotowanie na parze, pieczenie, a jeżeli musimy już coś usmażyć to przynajmniej róbmy to na olejku kokosowym lub innym zdrowym zamienniku!

9. Jedzmy więcej kwasów tłuszczowych OMEGA 3! Kwas ten jest dobry dla naszego serca, mózgu, stawów, odporności itd. Znajdziemy go w rybach, orzechach, migdałach, pestkach dyni.

10. Ostatni posiłek spożywamy 2 godziny przed snem. Staramy się, aby nie zawierał on węglowodanów, a jak najwięcej białka z ewentualną ilością warzyw. Proponuje sałatkę warzywną z piersią kurczaka lub kawałkiem ryby albo twaróg z warzywami.

11. Nie popadajmy w paranoje i nie głodźmy się. Jeden nie zdrowy posiłek tygodniowo nie zrobi nam krzywdy. Ważne jest to, żeby jeść:) W internecie znajdziecie pełno zdrowych przepisów na obiad czy kolacje! Jesteś tym co jesz, więc w posiłkach tkwi 70% sukcesu!

Powoli małymi kroczkami do celu wprowadzajcie coraz to nowe nawyki, a Wasze ciało, skóra i paznokcie odwdzięcza się na pewno!
Trzymam kciuki za zdrowe ciała i duchy!

Ps. Jeszcze jedna mała rada dla kobiet:) moją ogromną motywacją jest kupowanie sportowych gadżetów i ubrań w które, aż chce się wskoczyć i zacząć ćwiczyć, może na Was też to podziała?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz